150 ülkeden en iyi hisse senedi fiyatları

75 binin üzerinde memnun kullanıcılar

Başlangıç fiyatının% 90'ına kadar daha ucuz teklifler

Bayiler ve toptancılar ile doğrudan iletişim

Genel Ticari Koşullar

 

Merkandi platformundaki toptancı veritabanının genel kullanım ve www.merkandi.com.tr sitesinde verileri koruma koşulları.

§ 1 Genel hükümler

1. Www.merkandi.com.tr İnternet platformunun mali operatörü, merkezi Londra, Birleşik Krallık'ta bulunan Merkandi Ltd (bundan sonra Merkandi olarak anılacak) firmasıdır. Www.merkandi.com.tr İnternet platformunun sistem ve teknik operatörü merkezi Merkandi LTD, Unit 4E, Enterprise Court, Rotherham, S63 5DB firmasıdır.

2. Kapalı Merkandi platformuna erişim ve kullanım şartı § 2’nin gereğince veritabanı siparişi edip ödeme yapmaktır. 

3. Merkandi aracılığıyla irade beyanı ve anlaşmalar direkt olarak yalnızca platform kullanıcılarının arasında yapılıp platform dışında gerçekleştirilir. Merkandi yalnızca iş ortakları bulmak için tasarlanmıştır ve satış anlaşmasının tarafı değildir.  

4. Kayıt yaparak müşteri Veritabanının Genel Kullanım Koşullarını ve hakkında haberdar olacağı olası Genel Koşulların değişikliklerini kabul etmektedir. 

5. Kaydolduktan sonra kullanıcı, Merkandi b2b toptan ticaret platformunun hüküm ve koşullarını kabul eder.

§ 2 Kayıt, veritabanı siparişi ve ödeme
 
1. Kullanıcı www.merkandi.com.tr sitesinde mevcut olan kayıt formunu doldurup göndererek kaydını yapabilir. Kayıt yaparak Kullanıcı Genel Ticari Koşullarını kabul etmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra yeni kullanıcının kaydı tamamlanır ve Kullanıcıya platform kullanma izni verilir. 

2. Merkandi Kullanıcı hesabının kaydı veya etkinleştirmesi için herhangi bir talep reddeder. Üstelik Merkandi, özellikle aşağıda belirtilen durumlarda, herhangi bir neden vermeden erişim vermeyi reddetme hakkını saklı tutar:
            a)kayıt sırasında yanlış bilginin verildiği zamani;
            b)Kullanıcı’nın meşruluğu ve yasal varlığı ile ilgili şüphelerin olduğu zaman;        
            c)Kullanıcı’nın güvenirliliği ve ödeme gücü ile ilgili şüphelerin olduğu zaman;
            d)Merkandi platformunda hileli davranış veya Merkandi’ye karşı rekabetçi faaliyet ile ilgili şüphelerin olduğu zaman;
            e)Merkandi’nin kullanımı veya Genel koşullarının ihlal edildiği zaman.
3. Eğer Kullanıcı özel kişiyse, reşit olup yasal olarak tam ehliyetli olması gerekir. 

4. Veritabanına erişim almak isteyen firma/özel kişi, kayıt yaparken girdiği tüm verilerin tam ve gerçek olduğunu teyit eder.

5. Platforma erişim talebinde bulunmak mümkün değildir çünkü Merkandi, kayıt sırasında ve web sitesine aboneliği sırasında herhangi bir zamanda, örneğin güvenlik nedenleriyle ve herhangi bir sebep göstermeksizin bir kullanıcıyı hariç tutma hakkına sahiptir. 

6. Merkandi abonelik ücretini iade etmez. Başka bir kişi veya şirkete satma, yeniden satma veya geri erişim verme imkanı yoktur. Bu koşul ihlal edilirse, hesap kaldırılacaktır.

7. Merkandi, PREMIUM aboneliğinden STANDART aboneliğe düşürme seçeneği sunmamaktadır.

8.Sipariş verirken Merkandi sistemi, sipariş onayı olarak otomatik olarak bir proforma fatura oluşturur. Fatura, yalnızca kayıt sırasında müşteri tarafından girilen verilere dayanılarak oluşturulur.

§ 3 Erişim, kullanıcının doğrulanması ve şifre

1. Kullanıcı, kullanıcı adını ve şifresini üçüncü şahısların yetkisiz erişiminden korumaya önem gösterir. Özellikle Kullanıcı bu veriler için § 2'nin anlamında müşteri olmaya veya kullanıcı firmasına atanmamış (genişletilmiş erişim hakkı) kişilere erişim sağlamayacağını taahhüt eder.

2. Kullanıcının öğrendiği veya gerçek olaylara dayanarak şüphelediği her yetkisiz erişim derhal Merkandi'ye bildirilmelidir. Merkandi'nin sorumlu olduğu nedenleriyle ortaya çıktığını ıspatlamazsa, kullanıcının doğrulanması için gerekli verilere yetkisiz erişimden sorumlu olan taraf - Kullanıcıdır. 

3. Üç kez yanlış şifre girilirse platforma erişim bloke edilebilir.

§ 4 Merkandi tarafından sağlanan hizmetler

1. Merkandi çeşitli ürünler kapsamında alıcılara sipariş şartlarında veya ek anlaşmalarda belirtilen hizmetler sağlamaktadır. 

2. Merkandi, herhangi bir zamanda sağladığı hizmet teklifi, merkandi.com.tr sitesinin fonksiyonları ve görünümünü değiştirme hakkına sahiptir.  

3. PREMIUM hesap satış seçeneği, şirketinin olumlu bir şekilde doğrulanmasından sonra kullanıcının isteği üzerine başlatılan ek bir hizmettir. Merkandi, bir sebep göstermeden satıcı seçeneğini etkinleştirmeyi reddetme hakkını saklı tutar. Hizmet, PREMIUM hesabının ayrılmaz bir parçası değildir; bu, satıcı seçeneğini etkinleştirmenin veya devre dışı bırakmanın herhangi bir zamanda yapılmamasının veya reddedilmesinin Merkandi platformuna erişim için geri ödeme talebinin nedeni olmadığı anlamına gelir.

§ 5 Kullanıcının yükümlülükleri

1. İnternet'e bağlama veya erişim yönteminin değişikliği ile ilgili masraflar, kamu İnternet kullanım masrafları ve platform kullanmak için gerekli veri iletişim donanımının alım ve bakım masrafları Kullanıcıya aittir.

2. Her Kullanıcı açık veritabanında bulunan toptancılar ile kendi parasıyla, kendi sorumluluğuyla kendi iletişim kurmaktadır. Merkandi Kullanıcılar arasindaki anlaşmalarından herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

3. Merkandi'nin veritabanında toptancı olarak kayıtlı olan ve merkandi.com.tr sitesinde ilan veren her Kullanıcı teklif ettiği ürünlerin taklidi mal olmadığını ve meşru kaynaklardan geldiğini beyan eder.

4. Merkandi veritabanında Merkandi veritabanında satıcı olarak tescil edilen her kullanıcı, Merkandi veritabanında satıcı olarak tescil edilen ürünlerin toptan satış tekliflerini listelerken orijinal ve meşru kaynaklardan geldiğini beyan eder.

5. Diğer kullanıcılar ile değiştirilen yazışmalardan her kullanıcı sorumludur. Aynı veya benzer içeriğe sahip mesajların, istenmeyen postaların ve Merkandi kullanıcıları ile herhangi bir toplu ve istenmeyen iletişim biçiminin toplu olarak gönderilmesi yasaktır. Kötüye kullanma durumunda, Kullanıcı hesabı askıya alınabilir.

§ 6 İrade beyanı, işlem ve beyan bildirimleri

1. Merkandi b2b ticaret platformunda Kullanıcı tarafından yapılan tüm irade beyanları ve tüm ticari ve yasal işlemler yalnızca Kullanıcı tarafından yapılmaktadır. Bu konuda Merkandi kendi adına faaliyet göstermemektedir ve üçüncü şahısların temsilcisi değildir.

2. Merkandi, belirli bir işlem kapsamındaki hizmet sağlamak için bertaraf işlemlerinden sorumlu değildir. 

§ 7 Fatura hazırlama, ücretler

1. Berlirli bir süre için ücret, platform kullanımı veya anlaşmaya uygun Merkandi tarafından sağlanan olası hizmetlerin kısıtlaması ile bağımsız olarak talep edilir. Bu, özellikle Kullanıcının veya sağlayıcısının uyumsuz veya özel yazılım ayarlarından  kaynaklanabilen hizmet kısıtlamarı için geçerlidir. Hizmetlerin kısıtlanması ve Merkandi platformuna erişimin engellenmesi özellikle Kullanıcı abone ödemesini yapmakla geç kaldığında yapılabilir. 

2. Kullanıcı, Merkandi'den faturaları ve onlarla ilgili bilgileri e-posta yoluyla PDF dosyasında almayı kabul eder. Ayrıca Kullanıcı her e-posta adresinin değişikliğini Merkandi'ye bildirecek. Faks veya posta yoluyla faturayı almak için Merkandi Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz.

§ 8 Verilerin işlenmesi, saklanması ve iletimi

1. Merkandi platformunda hesap oluşturarak Kullanıcı Merkandi'ye ticari ve güvenlik amaçları için kişisel verilerini saklamaya ve işlemeye izin vermektedir. 

2. Merkandi, Kullanıcının verilerini ve e-posta adresini aşağıdaki amaçlarla kullanmak için yetkilidir:
            a)hizmetleri sağlamak için
            b)abonelik sırasında ve Kullanıcı iznini iptal edene kadar abonelik süresi bittikten sonra Merkandi platformundaki veritabanı ve bilgilere erişim faturasını göndermek için
           c)yasal yükümlülükler kapsamında yetkili birimlere iletmek için
           d)Kullanıcı tarafından Merkandi platformunda yapılan işlemlerden kaynaklanan Merkandi'nin makul ilgisine tabi olduğu zaman üçüncü şahıslara - kamu kurumlarına iletmek için. Bu durum için Kullanıcı Merkandi b2b ticari platformunun genel ticari koşullarını kabul ederek izin verir. 

§ 9 Garanti reddi

Merkandi'nin sorumluluğu aşağıdaki hükümler ile sınırlıdır:

1. Merkandi Kullanıcılar arasında yapılan anlaşmalardan ve paylaşılan veri ile bilgilerden sorumlu değildir.

2. Merkandi bir kullanıcının diğer kullanıcıya teslim ettiği ürünlerden sorumlu değildir. Özellikle Merkandi, Kullanıcı tarafından veritabanından aktarılan veri ve beyanların  doğruluğundan, teslim edilen ürün ve hizmetlerin kalitesinden, kullanıcılar tarafından edilen üçüncü şahısların ihlalinden ve kullanıcıların güvenilirliği ve ödeme gücünden sorumlu değildir.

3. Merkandi, platform aracılığıyla yapılan niyet bildirimlerinde alıcı veya toptancı olarak belirtilen kişinin kesin olarak var olduğunu garanti edemez. Bu yüzden belirli bir irade beyanının gerçek yazarlığı kesin değildir. Teklif eden veya kabul eden Kullanıcı iş ortağının varlığı açısından riski kabul ederek faaliyet gösterir.

4. Üstelik Merkandi kullanıcının şifresine, kullanıcının irade beyanlarını yapma yetkisini vermediği kişiye erişim sağlamayacağını garanti edemez. Bu riski de kullanıcı taşımaktadır. Kasıtlı suistimal veya ağır ihmal haricinde izin almadan hareket gösteren bir haberci olarak Merkandi herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

5. Veritabanı ile ilgili olası şikayet Kullanıcıya veritabanına erişim sağladıktan sonra 7 gün içerisinde kabul edilebilir. Şikayet yalnızca geçersiz kayıtların sayısı %3'ünü aşarsa veritabanı ve (tüm veriler ile birlikte) içerdiği kayıtların geçerliliği ile ilgili yapılabilir. Www.merkandi.com.tr sitesindeki ürünlerin eksikliği veya geçici bulunmaması, telefon numarasının veya e-posta adresinin bulunmaması ile ilgili şikayetler kabul edilmez. Şikayet başvurusunu yapmak için info@merkandi.com.tr adresine e-posta mesajını gönderiniz. Şikayetler alındığı tarihten itibaren 10 iş günü içerisinde değerlendirilir. Şikayetin alındığı tarih Kullanıcının e-posta mesajını gönderdiği tarihtir. 

6. Açıklamaları ile birlikte www.merkandi.com.tr sitesinde bulunan tüm ürünlerin bilgilendirme fonksiyonu vardır ve Medeni Kanunun anlamında teklif değildir. Www.merkandi.com.tr sitesindeki ürünlerin bulunmasını garanti etmiyoruz ve bu konuda sorumlu değiliz. Çevirilerde hata olabilme hakkı saklıdı.

§ 10 Sorumluluk reddi

1. Eğer platformun bulunmama süresi bir yıl içerisinde yılın %5'ini aşmazsa ve daha uzun bulunmama sürelerinin kasıtlı suistimal veya ağır ihmal olmazsa Merkandi, platformun geçici olarak, özellikle bakım işlemleri nedeniyle bulunmamasından sorumlu değildir. 

2. Merkandi internet sitesinde bulunan ve kullanıcılar tarafından yayınlanan bilgi, öneri ve tavsiyelerin doğruluğu veya/ve bütünlüğünden sorumlu değildir.

3. Merkandi, teklif ile ilgili internet linklerin içeriğinden ve yazarlarından kendisini uzaklaştırıp içeriklerinden, işlemlerden veya bunun gibi linkleri kullanımından kaynaklanan hasarlardan sorumlu değildir.

4. Merkandi, kullanılan yazılım ve donanımın arıza ve hatalarından ve özellikle İnternet'te oluşan teknik arızalardan kaynaklanan herhangi hasarlardan sorumlu değildir. Ayrıca Merkandi, İnternet'e erişim eksikliği veya İnternet'in hatasız çalışmasından, Merkandi internet sitesini kullanırken yazılım veya donanım kullanımından, yazılım, donanım veya İnternet ile teknik problemleri nedeniyle anlaşma kapsamındaki işlemlerin hatalı veya kusurlu yapımından  sorumlu değildir. Bu kural özellikle kullanıcının veya sağlayıcısının yazılımının uyuşmazlığından veya değişik ayarlarından kaynaklanan hizmet sağlama kısıtları için geçerlidir.

5. Merkandi kasıtsız temel sözleşme yükümlülüğünün ihlalinden kaynaklanan sorumlu değildir. Bu kural müzakere sırasında edilen kasıtsız temel sözleşme yükümlülüğünün ihlali ve kasıtsız davranış nedeniyle edilen yasal yükümlülüğün ihlali için geçerlidir.

6. Kasıtlı davranış haricinde tazminat ödeme yükümlülüğü öngörülebilir tipik hasarlara ve her zaman ortalama hasar maliyetine sınırlıdır. 

7. Merkandi, üçüncü şahısların ve özellikle Merkandi platformunda dolaylı veya dolaysız bir şekilde bulunan linkleri olduğu İnternet mağazalarının sitelerinin içeriğinden sorumlu değildir.

8. Yukarıdaki sorumluluk sınırlamaları, yasal temsilci, elemanlar ve Merkandi'nin hizmet sağlamak amacıyla kullandığı üçüncü şahıslar için de uygulanır. 

9. Merkandi, alıcı ve satıcının olası hasarlardan sigorta alabildiğini vurgulamaktadır.

10. İşbu İnternet sitesinde kullanılan tüm isimler ve ticari markalar sahiplerinin tescilli markalarıdır ve yalnızca tanıtım amaçlı kullanılmıştır.

§ 11 Yetkili mahkemeler, uygulanacak yasa

1. İşbu yönetmelik Birleşik Krallık kanununa tabidir. Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın uygulanmaz, çünkü sözleşme tarafları Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun uygulanması hariç tutmaktalar.

2. Londra Sulh Mahkemeleri, tüm anlaşma ve işbu veritabanının kullanım koşullarına dayanarak yapılan tüm siparişler için yetkilidir. Üstelik, Merkandi kullanıcı için yerel olarak yetkili mahkemede dava açma hakkını saklı tutar.

§ 12 Son hükümler

1. Sözleşmelerin ve Kullanıcın şiparişlerinin birleştirilmesi yasaktır.

2. Eğer işbu Genel Ticari Koşullarının hükümleri kısmen veya tamamen hukuken geçersizse veya gelecekte geçersiz olursa, yönetmeliğin diğer hükümleri etkilenmez.

3. Taraflar hukuken geçersiz hükmünü içerik açısından ona en çok benzer geçerli hükmüne değiştirecekler. 

Ücretsiz E-BÜLTEN

Merkandi servisinde yeni ürünler hakkında her gün bilgi al.

Bültenimize abone olarak, kişisel verilerinizin pazarlama amacıyla işlenmesine izin vermiş olursunuz.