FLASH SALEFLASH SALE
-20%
1 yıllık KAYIT ve YENİLEME için
promosyonlar birleştirilemez
25 Kalan indirim sayısı

150 ülkeden en iyi hisse senedi fiyatları

100 000 üzerinde memnun kullanıcı

Başlangıç fiyatının% 90'ına kadar daha ucuz teklifler

Bayiler ve toptancılar ile doğrudan iletişim

Satıcının Merkandi ile İlgili Yönetmelikleri

Merkandi'de satış imkanı, şüphesiz birçok fayda ve aynı zamanda belirli kurallara uyma zorunluluğu ile ilişkilidir. Her satıcı, platforma bir ilk teklif vermeden önce bu hüküm ve koşulları kabul etmeli ve bunlara uymalıdır.

Satıcının Seçeneği Etkinleştirme Koşulları

Satıcı, mevcut şirket durumu, adresi vb. Dahil olmak üzere ticari faaliyetinin doğrulanmasını sağlayan belgeler sağlamalıdır. Bu tür doğrulamayı sağlayan belgeler şunlardır:

 • Şirketin kuruluşunu teyit eden bir belge

 • hesap durumu

 • Hizmet faturası veya fatura

 • Satın Alma / Satış Faturaları

 • Satıcının güvenilirliğini etkili bir şekilde doğrulamanıza izin verecek ve diğer kişi veya şirketlerin kimliğine bürünme olasılığını ortadan kaldıracak diğer belgeler.

 

Yukarıdaki belgeler belirli gereksinimleri karşılamalıdır:

 • Belgeler şahıs için değil şirket için düzenlenmelidir (şahıs şirketi hariç)

 • Banka ekstreleri, elektrik faturaları veya faturalar 3 aydan eski olmamalıdır

 • Belgeler, doğrulaması yapılan şirkete verilmelidir. Bağlantılarına bakılmaksızın üçüncü şahıslara verilen belgeler kabul edilmeyecektir.

 

Doğrulama belgeleri müşterinin hesabına atanır ve hesabın geçerlilik süresi boyunca hem kendileri hem de Merkandi ekibi tarafından kullanılabilir. Merkandi, gönderilen belgelerin sadece doğrulama amacıyla kullanılacağını ve üçüncü şahıslara aktarılmayacağını garanti eder. Satıcının aktif bir hesaptan doğrulama belgelerini kaldırma talebi, satış seçeneğinin aynı anda devre dışı bırakılması anlamına gelir.

 

UYARI! Merkandi'nin manipüle edilmiş veya sahte olduğunu doğrulayacağı gönderilen her belge derhal ilgili kolluk kuvvetlerine bildirilecektir.

 

Satıcı Seçeneği

Satıcı seçeneği yalnızca PREMIUM hesabınız varsa ve hesabın ayrılmaz bir parçası değilse kullanılabilir. Bu, böyle bir hesabın herhangi bir kullanıcısının bir satım opsiyonunun etkinleştirilmesi için başvurabileceği anlamına gelir. Ancak şunlara dikkat edin:

 • Satım opsiyonunun geçerlilik süresi, kullanıcı hesabının geçerlilik süresiyle yakından ilgilidir,

 • Merkandi, herhangi bir sebep göstermeksizin herhangi bir zamanda satıcının opsiyon faaliyetini ek ve periyodik olarak doğrulama hakkını saklı tutar. Hesap başka bir yıl için yenilendiğinde de doğrulama yeniden yapılır.

 

Satıcı seçeneği askıya alma ve toptancılar kara listesi

 

Alıcı / alıcılar, toptancı ile bir sorun bildirirse (satıcıyla temas kurulmazsa, sevkıyat yapılmazsa, sahte ürün satışlarından şüphelenilirse veya satıcının faaliyetinin diğer rahatsız edici işaretleri), Merkandi satıcının seçeneğini geçici olarak askıya alma (açıklığa kavuşturulana kadar) hakkını saklı tutar. Askıya alma, kullanıcının hesabındaki satış seçeneğini hariç tutmak, toptancılar listesinden çıkarmak ve satıcıyla ilgili tüm teklifleri ve diğer ek bilgileri devre dışı bırakmakla eşdeğerdir.

 

Mahkeme tarafından onaylanan ve polise bildirmekle teyit edilen durumlarda, Merkandi depoyu olayın bir açıklamasıyla kara listeye alma hakkını saklı tutar. Satıcı, sorunun çözüldüğünün kanıtlanması ve / veya gerçek olayla uyumsuzluğun kanıtlanması koşuluyla veya alıcıların iddiaları iptal edildikten sonra kara listeden çıkarılması için başvurabilir.

 

Satıcının seçeneklerinin askıya alınması veya hatta hesabın tamamen bloke edilmesi, ürünlerini diğer toptancılara teklifle birlikte mesajlar göndererek sunarken de ortaya çıkabilir. Satılan tüm mallar bir teklif şeklinde sunulmalı ve satış, alıcı ile satıcı arasındaki temas yoluyla gerçekleştirilmelidir.

 

Satıcının profilindeki yorumlar ve görüşler

Her alıcının satıcıya görüş bildirme seçeneği vardır. Depo fikirleri yönetemez. Geri bildirim sisteminin nasıl çalıştığına ilişkin ayrıntılar, yorumları iptal etme yeteneği ve diğer ek bilgiler burada bulunabilir: https://merkandi.com.tr/faq/merkandi-uezerine-yorum-sistemi/74 

 

Ek doğrulamalar

Merkandi'de satılan ürünler, Merkandi'nin uygun görmesi halinde ek doğrulamaya tabi tutulur. Özellikle, ek doğrulama şunlara tabi olacaktır:

 • Ünlü markaların ürünleri

 • Elde edilmesi zor olan ve / veya herhangi bir unsuru (fiyat, açıklama, fotoğraflar vb.) Merkandi'nin şüphelerini artıran mallar

 

Malların ek doğrulanması durumunda, teklifler tamamlanana kadar bloke edilebilir. Malların ek doğrulamasını gerçekleştirmek için Merkandi, Satıcının aşağıdaki belgelerden birini veya birkaçını sağlamasını isteyebilir:

 • Verilen mallar için satın alma faturası

 • Tedarikçi ile dağıtım sözleşmesi

 • Geçerlik sertifikası

 • Malların gerçekliğini ve / veya fiziksel mülkiyetini teyit eden diğer belgeler

 

Yukarıdaki belgelerin sağlanamaması durumunda, Merkandi, engellerini kaldırma olasılığı olmaksızın platformda engellenen teklifleri bırakma hakkını saklı tutar. 

 

Tekliflerin yayınlanması

Yayınlanan her teklif, SSS'de belirtilen teklif ekleme koşullarını karşılamalıdır:  

https://merkandi.com.tr/faq/teklif-ekleme-kosullari/64 

 

Merkandi şu hakları saklı tutar:

 • Tekliflerin, teklifin çevrilmediği diğer dillere çevirileri

 • Satılan ürünleri daha iyi tanımlayacak şekilde içeriği değiştirmek, çevirilerin kalitesini artırmak, arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için teklifleri düzenlemek dahil olmak üzere teklifleri denetleme.

 • Merkandi'nin kullanıcılar için ilginç bulduğu seçili teklifleri tanıtın

 • Kayıtlı arama sonuçlarındaki yeni teklifler hakkında bir haber bülteni ve e-posta veya telefon bildirimleri şeklinde yeni teklifler hakkında bildirimler gönderin

 • Kullanıcı tekliflerini sosyal medya, sınıflandırılmış web siteleri vb. Dahil başka yerlerde yayınlamak.

 

Yukarıdaki faaliyetler, satıcılar için satış sonuçlarını iyileştirmeyi amaçlamaktadır ve ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Bu eylemler garanti edilmez ve kullanıcı tarafından talep edilemez.

 

Merkandi, teklif ekleme kurallarına uymayan teklifleri kaldırma, yayınlamayı durdurma ve engelleme hakkını saklı tutar.

 

Satıcı / teklif ayrıntıları

Satıcının seçeneğini etkinleştirerek şunları kabul etmiş olursunuz:

 • Profilde bulunan tüm bilgileri herkese açık biçimde yayınlayın

 • Merkandi platformunun tüm ziyaretçilerine açık olan ana sayfada yayın teklifleri (Özel Bölgede bulunan teklifler hariç)

 • Tüm kurumsal verilerin, bir telif hakkı ihlali ve / veya taklit ürün satışı nedeniyle suç işleme olasılığını bildiren kurumlara / şirketlere / telif hakkı sahiplerine iletilmesi.

 

Aktif satış opsiyonundan kaynaklanan diğer yükümlülükler

 • Her satıcı, diğer kullanıcılar tarafından gönderilen sorulara yanıt vermekle yükümlüdür. Okunmamış mesajlara yanıt oranının% 80'in altına düşmesi durumunda Merkandi, söz konusu kullanıcının panelindeki satış seçeneğini iptal etme hakkını saklı tutar.

 • Son 60 gün içinde yayınlanan aktif ve / veya arşivlenmiş listelerin olmaması durumunda, satıcının hesabında satıcının seçeneği geçici olarak devre dışı bırakılabilir. Bu bir kullanıcı hesabı güvenlik önlemidir.

İddialar ve Şikayetler

 

 • Nedeni ne olursa olsun satıcının seçeneğinin etkinleştirilememesi, puan hariç abonelik tutarının iadesi için temel oluşturmaz. Kayıt sırasında kabul edilen Genel Hüküm ve Koşulların 6 § 2.

 • Merkandi, satıcının seçeneğinin etkinleştirilmesini veya aktif olması durumunda devre dışı bırakılmasını / askıya alınmasını istediği zaman ve herhangi bir sebep göstermeksizin reddetme hakkını saklı tutar.

 • Merkandi, belge toplamak için harcanan zamanı, satıcının seçeneğini etkinleştirmemenin / devre dışı bırakmamanın veya kaldırmanın / engellemenin / denetlemenin / başka bir dile çevirmenin / satış tekliflerini tanıtmanın etkilerini hiçbir şekilde telafi etmeyecektir. Bu konudaki tüm iddialar hariçtir.

 

Yönetmelikler İngilizceden çevrilmiştir. Yürürlükteki düzenlemeler İngilizce'dir. Çeviriden kaynaklanabilecek olası hata veya yanlışlıklardan Merkandi sorumlu değildir. 

 

Ücretsiz E-BÜLTEN

Merkandi servisinde yeni ürünler hakkında her gün bilgi al.