HAPPY SALE HAPPY SALE
-30%
1 yıllık KAYIT ve YENİLEME için
promosyonlar birleştirilemez

150 ülkeden en iyi hisse senedi fiyatları

100 000 üzerinde memnun kullanıcı

Başlangıç fiyatının% 90'ına kadar daha ucuz teklifler

Bayiler ve toptancılar ile doğrudan iletişim

Yardım ve ipuçları

Popüler konular

Her kullanıcı Merkandi'de kayıt olduktan sonra satıcılarla iletişime geçebilir.

İletişim aşağıdaki şekillerde kurabilir:

1. Sayfadaki iletişim formu aracılığıyla - teklif sayfasının alt sağ kısmında iletişim formunu açan "Mesaj gönder" tuşu bulunuyor. Bu tuşu kullanarak doğrudan toptancıya sorunuzu gönderebilirsiniz. Bu formdan soru gönderirseniz satıcı mesaj başlığında mesaj gönderdiğiniz ilan adını görecek.

2. Toptancı profilindeki iletişim formu aracılığıyla - mevcut ürün veya diğer konu ile ilgili soru sormak için toptanı profilindeki iletişim formu kullanmak en iyisidir. Mesaj doğrudan satıcıya gönderilecek.

3. Satıcının iletişim bilgilerini kullanarak - kayıt olduktan sonra her teklifin sağ kısmında "Toptancı verileri" yer iminde açık mavi "Toptancı profili" tuşu var.  Tıkladıktan sonra toptancı profiline giriyorsunuz. Profilde telefon ve faks numarası, depo adresi gibi tüm iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. 

Merkandi aracılığıyla ve doğrudan iletişim arasındaki fark nedir mi düşünüyorsanız cevabınız burada - iletişim formu ile aracılığıyla gönderilen mesajlar hem satıcının Merkandi'deki hesabına hem de e-posta adresine gönderilir. Soruya cevap aynı şekilde hem satıcının hesabına hem de e-posta adresine gönderilir.

İletişimde mesaj içeriği ve soru konusu çok önemli rol oynar. Tüm önemli hususları sormak mühimdir fakat mesajı uzatmamakta fayda var. "100 adet siparişinde bir adet fiyatı nedir?" gibi kısa ve net sorular sormak en iyisidir. Mesajınızda firmanızın tanıtımı, piyasadaki tecrübenizi yazarsanız sorunuza cevap alma şansınız azalır. Mesajlar firma tanıtımı yapmak için değil. Ayrıca bazı toptancıların hemen sorulara cevap yazmak için vakti olmayabilir. Bu yüzden sorunuza çabuk cevap almak istiyorsanız toptancıya telefon etmenizi tavsiye ederiz. Genellikle aynı zamanda satıcılar elinde olan diğer stoklar hakkında bilgi veriyor.

Özellikle yazın veya yılın sonunda bazı toptancıların envanter (mal sayımı) yaptıklarını veya tatil yapabildiklerini unutmayınız. Sorunuza uzun zaman cevap gelmezse toptancı hakkında olumsuz veya nötr yorum yapmadan önce bunu hatırlayınız. 

Yorum nasıl yapabilirim?

Seçtiğiniz toptancının profiline girip sayfanın solunda bulunan lacivert "Yorum yap" butonuna tıklayınız. Yeni bir pencere açılacak. Bu pencerede aşağıdaki alanlar doldurmanız lazım:

- yorum tipi (olumlu, olumsuz veya nötr)

- tanım/metin

- alışveriş ile ilgili hususların değerlendirilmesi (ürün açıklaması, satıcı ile iletişim, sipariş gerçekleştirme süresi ve kargo ücreti).

Son konular 1'den 5'e kadar yıldız sistemi ile değerlendirilir. Bunun sayesinde kullanıcılar dikkatlice yorum okumaya zorunda kalmadan hızlı bir şekilde toptancının güvenilirliği konusunda fikir edinebilirler.

"Gönder" tuşuna tıkladıktan sonra sistem yorumunuzu moderasyona gönderir. Merkandi tarafından onaylandıktan sonra yorumunuz platformda yayınlanır.

Kullanıcılarımızın güvenliliğine büyük önem verdiğimiz için Merkandi'de ürünlerini satmak isteyen her toptancı, satıcı veritabanımıza eklenmeden önce doğrulanır. Doğrulama sırasında belirli bir firmanın güvenilirliği uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Bunun sayesinde Merkandi platformunun tüm kullancıları gerçekten stok, outlet veya üretim fazlası satışını yapan gerçek firmalarla çalıştığından emin olabilirler. Türkiye'de kayıtlı toptancılar için söz konusu belgeler firmanın vergi levhası ve ticaret sicil kaydıdır. 

Firmanın güvenilirliğini değerlendirip belgelerin doğruluğunu onaylayıp bazı durumlarda dolandırıcıları engellemek için ek denetimler yapıyoruz.

Firmanızın kaydını kontrol ettikten sonra size ilan ekleme imkanı sağlamaktayız.

Merkandi'de sadece firmalar satış yapabilir. Özel kişiler mal satamaz.

 

Merkandi uluslararası toptancılık platformu genellikle Avrupa toptancıları ve alıcılarını bir araya getiriyor. Topluluğumuz kapalı fakat her gün büyüyen imalatçı, toptancı, aracı, distribütör ve stok fazlası ürünleri, icra malları veya indirimli ürünleri almak veya satmak isteyen mağaza sahibi grubudur. Platformun ana hedefi sağlam bir iş ortağı bulma işlemi ve onunla iletişim kurmayı kolaylaştırmaktır. 

Merkandi kayıtlı kullanıcılarına özellikle ürün stoklarını teklif eden toptancı veritabanına erişim sağlar. Ürün stokları toptan miktarlarda üretim ve stok fazlası ürünler, iade edilmiş ve seri sonu ürünler, teşhir ürünleri ve icra malları, tasfiyelik ve indirimli ürünler demek. 

Merkandi platformunda katalogta ürünlerin sunulması ve kullanımı çok kolay arama motoru sayesinde aradığınız mallara hızlı bir şekilde ulaşıp uygun iş bağlantıları yapabilirsiniz.

Stokları teklif eden doğrulanmış toptancılara erişim. Serviste kaydolup yıllık abonelik ödedikten sonra kullanıcı stok ve outlet ürünleri sunan toptancı veritabanına erişim kazanır. Merkandi abonesi toptancıların adresleri, telefon numaraları, web site adresleri ve e-posta adresleri görebilir. Platform sayesinde belirli bir ürün arayan kullanıcılar artık saatlerce internette mal aramak zorunda değiller. Servisimize üye girişi yaptıktan sonra "Toptancılar" yer imine tıklayınca toplu satış ile uğraşan doğrulanmış toptancı listesi açılır. Listede yalnızca doğrulanmış toptancılar var, çünkü her toptancının güvenirliliği satıcı statüsünü kazanmadan önce tarafımızdan incelenir. Sayesinde tüm Merkandi kullanıcıları gerçekten var olan toptancılarla iş yaptığından emin olabilirler. Merkandi'de ilan eklemek isteyen herkes doğrulanır.

Üstelik, her toptancı profilinde alıcıya satıcı ile iletişim ve sunulan ürünü satın alma işlemi kolaylaştıran bilgiler var. Söz konusu bilgiler satıcının kabul ettiği teslimat ve ödeme yöntemleri, tercih ettiği iletişim dilleri vs. PREMİUM hesabının sahipleri toptancılar hakkında diğer alıcılar tarafından eklenmiş yorumlar görebilir.

Toptancı arama işlemi daha kolaylaştırmak için gelişmiş arama motorunu kullanabilirsiniz. Sayesinde yalnızca seçtiğiniz ülkeden toptancıları (örneğin, sadece Alman toptancıları), yalnızca seçtiğiniz kategoride ürün teklif eden toptancıları (örneğin, giyim veya ayakkabı tedarikçileri) veya yalnızca seçtiğiniz ürün grubundan ürün (örneğin, sadece ikinci el ürünler) satmak isteyen satıcıları arayabilirsiniz. Ayrıca soldaki menüyü kullanarak mallarını talep üzerine satan toptancıları da arayabilirsiniz.

Kategori ve altkategoriye ayrılmış ürün kataloğa erişim. Her gün eklenen yeni stok ilanları. Merkandi platformu sayesinde kayıtlı kullanıcıları Avrupa piyasasında en ucuz teklifler konusunda bilgi edinebilirler. Ayrıca teklif tanımında toptancılar fiyat, mevcut ürün sayısı, minimum sipariş, ödeme ve teslimat yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi verir. Bunun gibi bilgi aldıktan sonra alıcı piyasadaki teklifleri karşılaştırıp kendisine en uygun birini seçebilir.

E-alışveriş riskini azaltmak için Merkandi kayıtlı kullanıcılarına sadece doğrulanmış toptancıların iletişim bilgilerine erişim sağlar. Ayrıca servisimizde toptancılar hakkında yorum sistemi var. Yorumda alıcı iş yaptığı toptancıyı değerlendirip diğer kullanıcılara onu tavsiye eder veya etmez.

Ayrıca Merkandi toptancıyla iletişimi kolaylaştıran iletişim formu, yeni teklifleri, serviste yapılan değişiklikleri ve kampanyaları alıcılara bildiren e-bülten ve Pazartesi'den Cuma'ya kadar saatlerde çeşitli dillerde hizmet veren Müşteri Hizmetleri sunuyor.

Kısacası, Merkandi toptancılık platformu iş bağlantı yapmayı destekliyor. Sağlam iş ortakları bulmayı kolaylaştırıp alıcılara hızlı bir şekilde onlarla iletişim kurmalarına olanak tanır.

 

 

Merkandi'nin kayıtlı kullanıcılar satıcılara telefon veya e-posta yoluyla onları ilgilendiren ürün hakkında soru sorabilirler. Ürün sorusu birçok kullanıcı tarafından gönderilir. Sorular hem toptancı profilindeki iletişim formu aracılığıyla hem de doğrudan toptancının belirttiği e-posta adresine gönderilebilir. Soru doğru bir şekilde sorulursa satıcının sorumuza cevap verme olasılığı artar. Aşağıda iyi bir ürün sorusu sormanızı kolaylaştırmak için birkaç ipucu sunuyoruz:

1. Soru dili - ürün sorusu satıcının ana dilinde sorulmalı - örneğin, eğer satıcı Almanya'dan geliyorsa sorumuzu ya Almanca ya İngilizce sormalıyız. Eğer sorumuzu Fransız firmasına gönderiyorsak Fransızca yazmalıyız. Elbette, örneğin, Fransızca bilmiyorsak Google, Bing veya Yandex gibi çeviri uygulamalarını kullanabiliriz. 

2. Soru içeriği - ürün sorusunda kısacası firmamızı tanıtıp aradığımız ürünleri belirtiyoruz. Ondan sonra ilgilendiğimiz ürün / ilan adı veya Merkandi'deki ilana bağlantı yazıp satıcıdan ürünün mevcut olduğunu onaylanmasını rica edip minimum sipariş, fiyat ve teslimat süresi konusunda detaylı bilgi soruyoruz.

3. Doğru iletişim bilgileri - ürün sorusunda güncel iletişim bilgilerimizin girilmesi çok önemli çünkü satıcı bu verileri kullanıp bizimle telefon veya e-posta yoluyla iletişim kurmaya çalışır. 

Alışveriş Listesi sayesinde sizi ilgilendiren teklif listesini oluşturup toptancılara ürün sorusu gönderebilirsiniz. Bu şekilde almak istediğiniz ürünler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Alışveriş listesini daha sonra incelenecek teklif listesini oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Alışveriş listesine eklediğiniz ilanlar çerez dosyasına bağlı olarak bir süre boyunca orada kalacak. Eğer sizi ilgilendiren teklifleri daha uzun süre kaydetmek istiyorsanız onları Merkandi'deki hesabınızda İzlediğim tekliflere ekleyebilirsiniz.

 

Merkandi'den satın almak için bir hesap oluşturmanız ve bir kayıt ücreti ödemeniz gerekir. Ödeme yapıldıktan sonra, hesabınız aktif olacak ve satıcıların iletişim bilgilerine erişebileceksiniz.

Merkandi sitede gösterilen malları satmıyor. Toptancılar doğrulanmış satıcılar tarafından yapılır. Depolarının adresleri şirket profillerinde yayınlanmaktadır ve bunlar hesap için kayıt ve ödeme sonrasında kullanılabilir.

Eğer bir alıcıysan

Etkin bir satış özelliğiniz yoksa, sistemimizde 'alıcı' statüsüne sahipsiniz. Bu, satıcıların yalnızca adınızı ve Merkandi'ye katılma tarihini görebileceği anlamına gelir. Verilerinizi görüntülemelerine izin vermek için önce bunları kabul etmeniz gerekir. Bunu, Verilerim -> Onaylar -> İletişim bilgilerimi paylaşmayı kabul ediyorum bölümünde yapabilirsiniz. Bu seçeneği seçip onayladıktan sonra, veriler kullanıcı kontrol panelinin mesajlaşma modülündeki satıcılara gösterilecektir. Varsayılan olarak, bu seçenek etkin değildir, çünkü verilerinizi paylaşmak isteyip istemediğinize siz karar verirsiniz.
İfade edilen onay, verilerinizi hemen gizleyecek herhangi bir zamanda geri çekilebilir.

Onaylandıktan sonra sunulan veriler:

  • Ad ve soyad
  • Telefon numarası
  • Adres verileri

E-posta adresiniz hiçbir koşulda sunulmayacaktır.

Önemli notlar:

  • It is not possible to select the data to be presented. After consent, all data listed above will be displayed.
  • It is not possible to select sellers to whom your data will be revealed. Consent to sharing data is global and applies to all conversations.
  • Both consent and withdrawal of consent are retroactive. This means that in both cases the data will be shared or hidden in all previous conversations.
  • The data is available only in the module of messages exchanged with sellers. They are not available in any other publicly available database, and the sellers with whom you have not been in touch can under no circumstances see your data.

Eğer bir satıcıysanız

Satıcının özelliği etkinse, verileriniz her zaman başka bir kullanıcıyla değiştirilen her mesajda sunulur. Satış özelliğini etkinleştirmek için veri paylaşma izni gereklidir. Bu, depo profilinizde de bulunan bir veri kümesidir. Sizinle iletişime geçen müşteri olup olmadığı veya işbirliği yapmak veya mal satın almak için başka bir toptancı ile iletişime geçmeniz sizin için önemli değildir. Bu verileri gizlemek mümkün değildir. Bunları paylaşmayı kabul etmiyorsanız, tek seçenek satıcının seçeneklerini devre dışı bırakmaktır, yani Merkandi'de ürünlerinizi satamaz veya görüntüleyemezsiniz.

 

 

 

 

Yardıma ihtiyacın var?

Ücretsiz E-BÜLTEN

Merkandi servisinde yeni ürünler hakkında her gün bilgi al.